Yaşam

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını Silifke’de Ali Altay konseriyle kutladı.

Haftalar önce Cumhuriyetin kuruluş yıl dönümü nedeniyle vatandaşlara farklı etkinliklerle 100’üncü yıl sevinci yaşatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, aynı coşkuyu ilçelere de taşıdı. Bu etkinliklerden biri de Silifke’de düzenlenen Ali Altay konseriydi. Silifkeliler, Altay’ın birbirinden hareketli şarkıları ve sahne performansıyla bayram sevincini yaşadı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yılın geneline yayılan etkinlikleriyle Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına öncülük etmeye devam ediyor. Haftalar önce başlattığı festival, konser, stant ve sempozyumlarla vatandaşları 100’üncü yıl coşkusuna hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim’den günler önce yoğunlaştırdığı etkinliklerle bu coşkuyu artırdı. Büyükşehir ve merkez ilçelerde konserler düzenledi, Silifke, Tarsus, Mut ve Erdemli’de de bulunuyor.

25 Ekim’de MBB Türk Halk Müziği Topluluğu Tarsus Yarenlik Bölgesi’nde, MBB Pop Orkestrası ise 26 Ekim’de Mut Taşhan’da sahne aldı. Bu kapsamda düzenlenen konserlerden biri de Silifke Anıt Meydanı’nda düzenlenen Ali Altay konseriydi. Konser öncesi kortejde vatandaşlar ellerinde bayraklarla konser alanına yürüyerek 100’üncü yılını sloganlarla kutladılar. Yürüyüşün ardından Silifkeli sanatçı Ali Altay’ın söylediği müziklerle vatandaşlar eğlenirken, sanatçının hareketli sahne performansıyla da keyifli vakit geçirdi. Vatandaşlar, Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıl dönümüne yakışır etkinlikler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkürlerini dile getirdi.

Kaynak: ANKA / Kültür ve Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu