Haber

Rahmi Er kimdir? Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Rahmi Er kaç yaşında ve nerelidir? Rahmi Er’in biyografisi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 7 üniversiteye rektör atandı. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü’nün kim olacağı merak konusu oldu. Kullanıcılar Rahmi Er’in kim olduğu sorusunu araştırıyor. Rahmi Er’in mesleği ve hayatı arama motorlarında sorgulanıyor. Peki Rahmi Er kimdir? Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Rahmi Er kaç yaşında ve nerelidir? Detaylar haberimizde…

RAHMİ ER KİMDİR?

1981 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. 1982 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde araştırma görevlisi oldu. Birebir Üniversitesi’nde 1984 yılında yüksek lisansını, 1988 yılında doktorasını tamamladı ve 1988 yılında yardımcı doçentliğe atandı. 1991 yılında doçent unvanını aldı ve 1997 yılında profesörlüğe yükseldi. Suudi Arabistan’daki üniversitelere atandı. ve Mısır. 2002-2007 yılları arasında Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde Dekan Yardımcısı, 2010-2013 yılları arasında Dekan olarak görev yaptı. Halen Ankara Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görevine devam etmektedir. 25 Mart 2015 tarihinden itibaren Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Lider Danışmanı olarak görev yapmış olup, Üniversitelerarası Kurul kontenjanından Yükseköğretim Kurulu üyeliğine seçilmesi 25 Ağustos 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmıştır. 20 Temmuz 2016 tarihinde YÖK Yürütme Kurulu üyeliğine gelmiş ve Haziran 2022 tarihine kadar Yükseköğretim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür.Arapça ve İngilizce bilmektedir, evli ve üç çocuk babasıdır.

Yayınlanmış on kitabı ve dördü roman olmak üzere Arapçadan Türkçeye çok sayıda çevirisi bulunan Rahmi Er’in alanıyla ilgili çeşitli dergilerde yayımlanmış makaleleri ve ansiklopedi maddeleri bulunmaktadır.

haberkalecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu